Ślub

Nazwy rocznic ślubu

Nazwy rocznic ślubu  

Kolejna rocznica ślubu to bardzo ważna dla nas data, przede wszystkim dlatego, że upłynął kolejny rok spędzony z ukochaną osobą, a tą okazję warto uczcić w odpowiedni sposób.

1 rocznica ślubu:

Nazywana jest rocznicą papierową. Jest to bardzo ważna data dla małżonków. Nazwa tej rocznicy wskazuje na to, że uczucie młodych osób jest delikatne i jest to czas, gdy młoda para dostosowuje się do siebie i lepiej się poznaje nawzajem. Odpowiednim prezentem na tą okazję może być wspólne zdjęcie, które można powiesić w sypialni lub album w którym znajda się wspólne zdjęcia.

2 rocznica ślubu: Nazywana jest bawełnianą. Nazwa nawiązuje do tego, że bawełna jest trwałym tworzywem, co oznacza, że miłość małżonków jest trwalsza. Na tę rocznicę doskonałym prezentem mogą być poduszki z nadrukiem.

3 rocznica ślubu: Nazywana jest skórzaną, co oznacza, że miłość jest bardziej ugruntowana. Na tę rocznicę odpowiednim prezentem jest zegarek lub portmonetka.

4 rocznica ślubu: Nazywana jest kwiatową lub owocową. Na tę rocznicę ślubu najbardziej odpowiednim prezentem są oczywiście kwiaty.

5 rocznica ślubu: Nazywana jest drewnianą, co wskazuje na to, że miłość małżonków jest bardzo mocna. Ciekawym prezentem może być drewniana ramka ze wspólnym zdjęciem.

6 rocznica ślubu: Nazywana jest żelazną lub cukrową. Nawiązując do nazwy jest to bardzo słodka rocznica, dlatego dobrym prezentem będzie słodki deser lub czekoladowy masaż z Spa.

7 rocznica ślubu: Nazywana jest miedzianą lub wełnianą. Odpowiednim prezentem z okazji tej rocznicy może być ciepły koc lub statuetka z wygrawerowaną datą ślubu.

8 rocznica ślubu: Nazywana jest brązową, blaszaną lub spiżową. Ciekawym prezentem może być zawieszka do łańcuszka z inicjałami współmałżonka.

9 rocznica ślubu: Nazywana jest generalską lub glinianą.

10 rocznica ślubu: Nazywana jest cynową lub aluminiową. Związek po 10 latach na pewno jest trwały i dojrzały. Prezentem na tą okazję może być ponowna romantyczna podróż małżeńska.

11 rocznica ślubu: Nazywana jest stalową. Na tę rocznicę można kupić biżuterię lub wspólne zdjęcie w ramce.

12 rocznica ślubu: Nazywana jest lnianą, jedwabną lub płócienną. Prezentem może być krawat lub bielizna.

13 rocznica ślubu: Nazywana jest koronkową.

14 rocznica ślubu: Nazywana jest rocznicą kości słoniowej.

15 rocznica ślubu: Nazywana jest szklaną lub kryształową.

20 rocznica ślubu: Nazywana jest porcelanową.

25 rocznica ślubu: Nazywana jest srebrną.

30 rocznica ślubu: Nazywana jest perłową.

35 rocznica ślubu: Nazywana jest koralową.

40 rocznica ślubu: Nazywana jest rubinową.

45 rocznica ślubu: Nazywana jest szafirową.

50 rocznica ślubu: Nazywana jest rocznicą złotą.

55 rocznica ślubu: Nazywana jest szmaragdową lub platynową.

60 rocznica ślubu: Nazywana jest diamentową.

65 rocznica ślubu: Nazywana jest żelazną.

70 rocznica ślubu: Nazywana jest kamienną.

75 rocznica ślubu: Nazywana jest brylantową.

80 rocznica ślubu: Nazywana jest dębową.

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.