Porady

Jak złagodzić oparzenia słoneczne?

Jak złagodzić oparzenia słoneczne?

Aloes

Aloes jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na oparzenia słoneczne. Wystarczy schłodzić kilka listków Aloesu, wydrążyć z nich miąższ i obłożyć oparzone miejsca. Można również wycisnąć miąższ przez gazę i smarować skórę powstałym sokiem.

Ogórek

Przyłożenie do poparzonej skóry plasterków ogórka przyniesie nam ukojenie już po ok. 30 – 30 minutach. Można również zetrzeć kilka świeżych ogórków na tarce i nałożyć na skórę powstałą papkę.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest wspaniałym sposobem na oparzenia słoneczne i podrażnienia skóry. Przynosi ukojenie, dokładnie nawilża skórę oraz delikatnie złuszcza naskórek.

Miód

Miód ma doskonałe właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, które przyspieszają gojenie skóry. Aby ukoić oparzenia słoneczne wystarczy zrobić okład z miodu za pomocą gazy.

Kefir, maślanka lub zsiadłe mleko

Kefir, maślanka lub zsiadłe mleko to produkty, które pomogą odzyskać prawidłowy poziom pH skóry. Ponadto zawierają witaminy, które regenerują zniszczony naskórek. Wystarczy na zaczerwienioną skórę nałożyć okłady z gazy nasączonej kefirem, maślanką lub zsiadłym mlekiem.

Ziemniaki

Ziemniaki łagodzą ból, zapobiegają pojawianiu się pęcherzy na skórze oraz przyjemnie chłodzi poparzoną skórę. Wystarczy kilka ziemniaków zetrzeć na tarce lub pokroić je w plastry i przykładać bezpośrednio na skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.