Porady

Sprawdzone sposoby na czyszczenie srebrnej biżuterii

Sprawdzone sposoby na czyszczenie srebrnej biżuterii

I sposób: Pasta do zębów 

Pierwszym sposobem czyszczenia srebra jest pasta do zębów. Najlepsza jest biała pasta, bez dodatkowych granulek. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na biżuterię i czyścić za pomocą delikatnej szczoteczki do zębów. Na koniec wystarczy opłukać wypłukać biżuterię pod bieżącą wodą. Metoda ta pochłania dużo czasu, ale plusem jest dobra dostępność tego środka.

II sposób: Roztwór z octu i sody

Aby sporządzić roztwór wystarczy do 1 litra wody dodać 1 łyżkę sody oraz 1 łyżkę octu i dokładnie wymieszać. Srebrną biżuterię zanurzyć z roztworze na ok. 15 – 20 minut. Po upływie tego czasu biżuterię opłukać pod bieżącą wodą.

III sposób: Sól kuchenna

Szklane naczynie wykładamy folią aluminiową i nalewamy 1 litr ciepłej wody. Następnie dodajemy 5 łyżek soli kuchennej. Do tak przygotowanego roztworu wrzucamy srebrną biżuterię i pozostawiamy do czasu, aż osad zniknie. Na koniec opłukujemy biżuterię wodą i przecieramy ściereczką.

IV sposób: Spirytus, wódka lub coca – cola

Spirytus, wódka i coca – cola również pomaga w czyszczeniu srebrnej biżuterii. Jednak metoda ta wymaga więcej czasu, ponieważ biżuteria, która jest przeznaczona do wyczyszczenia powinna zostać w płynie przez ok. 12 godzin.

V sposób: Piwo

Wystarczy nalać piwo do miseczki i zanurzyć w nim całą biżuterię. Pozostawić na całą noc. Następnego dnia wystarczy wypłukać biżuterię i wypolerować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.