Porady

Sposoby na porost włosów

Sposoby na porost włosów

Odpowiednia pielęgnacja wpływa doskonale na porost włosów. Mitem jest to, że podcinanie włosów stymuluje ich porost. Nie wierzmy również wszystkim słynnym kosmetykom, ponieważ mogą one zawierać dużo protein, które mogą źle wpływać na nasze włosy.

Na porost włosów doskonale działa picie naparu z pokrzywy lub skrzypu.

Ważna jest również dieta. Powinniśmy jeść produkty zawierające kwasy omega 3 i 6 oraz żelazo (wątróbkę, ryby, orzechy, pestki słonecznika lub otręby pszenne)

Olej palmowy – jeśli chcesz zapuścić włosy i je dodatkowo odżywić to stosuj tej olej 1 lub 2 razy w tygodniu nakładając go na całą długość włosów i pozostaw na 10 – 15 minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem.

Na porost włosów działa również masaż skóry głowy – należy opuszkami palców lub specjalnym do tego przyrządem masować skórę głowy co pobudzi krążenie i włosy zaczną szybciej rosnąć

Wcierki do włosów – polecam odżywkę Jantar oraz stosowanie odżywki z wody brzozowej lub soku z czarnej rzepy

Woda cebulowa – mimo obaw o brzydki zapach nie ma się co martwić. Zapach z tej wody nie pozostaje na włosach. Aby przygotować wodę cebulową należy zagotować w wodzie kilka cebul i tej wody używać do płukania włosów

Doskonałym sposobem na porost włosów są drożdże – drożdże można pić, można również je wcierać w skórę głowy. Po kilkukrotnym stosowaniu zauważycie doskonałe efekty .

Warto włosy suszyć naturalnie i nie używać zbyt często prostownicy – jeśli tylko to możliwe to powinniśmy suszyć włosy bez pomocy suszarki, ponieważ nasze włosy po kontakcie z wysoką temperaturą (suszarką lub prostownicą) wysuszają się i stają się łamliwe.

Stosowanie nafty kosmetycznej – należy ją zmieszać z żółtkiem i nałożyć na 20 – 30 minut na skórę głowy. Można dodać również olejek rycynowy.

Maseczka z białek jajek – białka jajek skutecznie odżywiają włosy oraz sprawiają, że są one zmiękczające oraz nadające blask.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.