Porady,  Ślub

Wesele czy kameralne przyjęcie po ślubie

Wesele czy kameralne przyjęcie po ślubie

Młoda para po podjęciu decyzji o zawarciu związku małżeńskiego bardzo często staje przed ciężkim wyborem: czy zorganizować wesele czy kameralne przyjęcie tylko w gronie najbliższej rodziny.

Rodziny Państwa Młodych zazwyczaj marzą o dużym weselu, wspólnej zabawie do białego rana i o oczepinach. Jednak ta decyzja zależy tylko i wyłącznie od narzeczonych. Bardzo często ludzie młodzi decydują się jednak na kameralne przyjęcie i świętowanie zawarcia związku małżeńskiego tylko w gronie najbliższych osób: rodziców, dziadków, rodzeństwa czy najbliższych przyjaciół. Duże znaczenie mają tutaj względy finansowe.

Duże wesele ma więcej minusów niż kameralne przyjęcie. Po pierwsze o wynajęciu sali trzeba decydować dużo wcześniej, a dodatkowo jest to jeden z większych wydatków. Zazwyczaj młodzi ludzie już po krótkim czasie są zmęczeni wyborem wystroju sali, kwiatów, ozdób, menu czy orkiestry, że marzą o tym, aby było już „po wszystkim”. Kameralne przyjęcie ma ten plus, że małą salę jest bardzo łatwo znaleźć, odpadają nam problemy dotyczące orkiestry, ozdób itp. Pozwala to nam zminimalizować wydatki finansowe i przeżyć ten piękny dzień bez większego stresu.

Decydując się na kameralne przyjęcie suknia Panny Młodej nie musi być za bardzo wyszukana, menu może składać się tylko z dania obiadowego, deseru i skromnych przystawek. Największym dylematem Pary Młodej przy wyborze mniejszego przyjęcia jest to, czy zamówić na nie fotografa lub kamerzystę. Podpowiadamy, że obecność fotografa jest jak najbardziej wskazana.

Wiele par decyduje się również na przyjęcie w plenerze, np: na wsi czy w ogrodzie, lecz należy pamiętać o tym, że pogoda może nas zawieść i trzeba się przygotować na to, że impreza może przenieść się do domu.

Jak widać każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze jest to, aby wszystko było zorganizowane tak, jak Para Młoda sobie to zaplanowała, ponieważ to jest ich najważniejszy dzień i nie muszą zgadzać się ze wszystkim co mówi rodzina, przyjaciele czy znajomi.

Ten dzień ma należeć do Państwa Młodych ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.