Porady

Prezent dla przyjaciela – co warto kupić?

Prezent dla przyjaciela – co warto kupić?

Wiele osób ma problem z wybraniem prezentu dla swojego przyjaciela lub przyjaciółki. Poniżej przedstawiam podpowiedzi, które mogą wam pomóc w podjęciu decyzji.

Zgodnie z polską tradycją na prezenty powinny być wybrane takie przedmioty, które będą zawsze przydatne, np.: portfel lub portmonetka. Ten prezent, jeżeli jest wykonany z bardzo dobrej jakości skóry może posłużyć przez wiele lat. Jednak należy pamiętać, aby przed podarowaniem portfela lub portmonetki włożyć do środka przysłowiowy grosik. Portfel z pieniążkiem przynosi podobno bogactwo obdarowanej osobie.

Jeżeli szukamy prezentu dla przyjaciółki to doskonale sprawdzi się tu apaszka, szal lub pasek – przedmioty te gwarantują zacieśnienie waszych przyjacielskich więzi. Jako prezent dla przyjaciela możemy wybrać krawat lub pasek.

A jakich prezentów nie należy dawać?

Dawniej wierzono, że nigdy nie należy dawać w prezencie pereł – wróżą one łzy i nieszczęście. Koniec przyjaźni może również zwiastować podarowanie przyjacielowi lub przyjaciółce zegarka, ponieważ będzie on odmierzał czas do końca waszej przyjaźni. Na prezent nie nadają się również noże (lub nożyczki), gdyż mogą one wróżyć odcięcie się osoby obdarowanej od swoich bliskich.

Kupowanie prezentów nigdy nie było i nie jest łatwe, tym bardziej jeżeli kupujemy je osobom, które są nam bardzo bliskie. Mam nadzieję, że powyższe podpowiedzi pomogą wam w podjęciu decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.