Porady

Jak dbać o twarz i skórę – typy maseczek

Jak dbać o twarz i skórę – typy maseczek

Maseczka to najbardziej lubiany kosmetyk wśród kobiet. Są łatwe w użyciu i szybko przynoszą efekty. Maseczki mają na celu odżywienie i regenerację skóry oraz poprawę jej wyglądu. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących stosowania maseczek:

* Maseczka musi być dobrana do rodzaju naszej cery

* Nie powinno się stosować maseczek ściągających na okolice szyi, oczu i ust

* Maseczki dużo lepiej wchłaniają się w ciepłym i wilgotnym otoczeniu

* Do cery wrażliwej i naczynkowej nie należy stosować maseczek rozgrzewających oraz peelingów

* zawsze należy stosować się do instrukcji na opakowaniu lub do zaleceń kosmetyczki

Istnieje dużo rodzajów maseczek:

Maseczka ściągająca:

Zmniejsza przetłuszczanie się skóry, odświeża ją, wygładza i ściąga pory. Maseczkę tego typu należy stosować po uprzednim oczyszczeniu skóry. Zazwyczaj w swoim składzie zawiera kaolin, kredę oraz tlenek cynku, a także napary ziołowe. Maseczki ściągające wykonane w domu mają konsystencję pasty, którą nakłada się cienką warstwą i czeka, aż pasta wyschnie, następnie zmywa się ją letnią wodą lub naparem z ziół.

Maseczka nawilżająca:

Można je używać do 3 razy w tygodniu. Doskonale zmiękczają naskórek, wygładzają skórę oraz szybko likwidują uczucie ściągania.

Maseczka odżywcza:

Musi być odpowiednio dobrana do rodzaju cery. Ma podobne działanie jak opisana powyżej maseczka nawilżająca, ale zawiera dużo więcej składników odżywczych. Maseczka odżywcza polecana jest głównie do cery dojrzałej.

Maseczka rozmiękczająca:

Przeznaczona jest głównie do cery tłustej, zmęczonej, bladej. Maseczka tego typu stosowana jest głównie w gabinetach kosmetycznych, ale istnieją już maseczki rozmiękczające do stosowania w domu. Maska tego typu ma działanie aseptyczne, oczyszczające, odżywiające oraz rozpulchniające. Przyczynia się również do poprawy krążenia skóry.

Maseczka tonizująca:

Polecana jest dla skóry zwiotczałej. Maska ta poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Maseczka typu kataplazma (ziołowa):

Można je stosować w domu, jej podstawowym składnikiem są zioła, a jako dodatek do nich można zastosować, np.: miód, mleko lub żółtko jajka. Zioła powinny być rozdrobnione, zalane wrzątkiem lub przez chwilę gotowane. Tego rodzaju maseczkę nakłada się cienką warstwą na około 20 – 30 minut.

Maseczka oczyszczająca typu peeling:

Przeznaczona jest głównie do usunięcia zrogowaciałego naskórka. Maseczka tego typu wygładza skórę, poprawia jej koloryt oraz sprawia, że skóra lepiej przyswaja kosmetyki.

Maseczki typu peeling ze względu na sposób działania dzielą się na:

* ziarniste – zawierają drobinki ścierne, np.: z pestek brzoskwini oraz syntetyczne kuleczki. Peeling tego typu ściera obumarłe komórki naskórka.

* peel – off – maseczki oczyszczające, które nakłada się cienką warstwą, a po jej zaschnięciu należy ją ściągnąć w postaci elastycznej błonki. Maseczka tego typu usuwa obumarłe komórki naskórka oraz nadmiar wydzieliny łojotokowej. Nie poleca się jej dla skóry suchej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.