Fryzury,  Porady

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Twarz owalna

Jest to idealny kształt twarzy. Najszerszą częścią twarzy są kości policzkowe, natomiast broda i czoło mają tą samą szerokość.  Linia żuchwy jest węższa niż linia skroni. Krawędź włosów jest delikatnie zaokrąglona.

Do twarzy owalnej pasuje niemal każda fryzura, jednak najlepsze są loki i fryzury z odsłoniętym czołem, lekko wycieniowane.

Osoby z twarzą owalną powinny unikać fryzur z przedziałkiem na środku głowy oraz włosów prostych.

 

Twarz trójkątna

Charakteryzuje się szerokim czołem, uwydatnionymi kościami policzkowymi i małą, wąską brodą. Dolna część twarzy jest widocznie węższa niż górna.

Dla osób z twarzą trójkątną zaleca się uczesanie wypełniające boki twarzy. Najkorzystniejszą fryzurą są loki zakrywające kości policzkowe lub fryzura typu „bob”. 

Grzywka powinna być zaczesana na bok, przedziałek również powinien być z boku. Zaleca się również włosy upięte do góry z wypuszczonymi, delikatnie opadającymi na twarz pasemkami.

Osoby z twarzą trójkątną powinny unikać całkowicie odkrytego czoła, czyli niekorzystne są fryzury krótkie. Do tego typu twarzy nie pasuje również uczesanie w „koński ogon”, który może optycznie wydłużyć brodę.

 

Twarz okrągła

Charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem oraz małą i zaokrągloną brodą. Odpowiednie uczesanie powinno wyszczuplić i wydłużyć twarz, np.: pazurki,   upięcia do góry, fryzury dodające objętości. Proste, grube półdługie włosy z przedziałkiem z boku powinny swobodnie opadać na ramiona. Grzywka może być cieniowana, ale niezbyt krótka, albo zaczesana do góry.

Osoby z twarzą okrągłą powinny unikać: długich, prostych grzywek, przylegających fryzur, fryzur z przedziałkiem na środku, fryzur kończących się na linii żuchwy oraz fryzur w których objętość skupia się na linii policzków, ponieważ optycznie poszerzają one buzię w najszerszym miejscu.

 

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się szerokim czołem i żuchwą, wystającymi kościami policzkowymi. Linia włosów ma kształt kwadratu o lekko zaokrąglonych bokach.

Odpowiednia fryzura powinna łagodzić rysy twarzy oraz optycznie zwężać ją na wysokości szczęki. Osobom z twarzą okrągłą pasują włosy półdługie, długie,    wycieniowane i lekko pofalowane. Przedziałek powinien być na boku. Odpowiednie są też strzyżenia z pazurkami.

Osoby z twarzą kwadratową powinny unikać: prostych i gładkich włosów, fryzur kończących się na linii brody, prostych grzywek oraz geometrycznych fryzur.

 

 

Twarz prostokątna

Jest dosyć szczupła i długa. Ma szerokie czoło, a szerokość linii czoła jest podobna do linii kości policzkowych.
Osoby z twarzą prostokątną powinny nosić fryzury: półdługie, loki lub fale, krótkie zachodzące na twarz oraz puszyste i zwiększające objętość na bokach. 

Przy twarzy prostokątnej należy unikać prostych i długich oraz fryzur bez grzywki, z odsłoniętym czołem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.