Porady

Sposoby na wrastające włoski

Sposoby na wrastające włoski

Wrastające włoski są zmorą dla wielu kobiet. Zazwyczaj problem ten pojawia się u osób mających cienkie lub kręcone włosy. Problem wrastających włosków pojawia się, gdy skóra jest w niewłaściwy sposób przygotowana do depilacji.

Wrastanie włosków spowodowane jest zapaleniem mieszków włosowych, które objawia się czerwonymi krostkami. Krostki te często wypełnione są ropą, a skóra staje się opuchnięta, zaczerwieniona i podrażniona.

Poniżej przedstawiam kilka sposobów dzięki, którym zapobiega się wrastaniu włosków.

1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne oraz kojące. Jest doskonały do walki z wrastającymi włoskami oraz towarzyszącymi im dolegliwościami.

Wystarczy tylko namoczyć płatek kosmetyczny w occie i przyłożyć na kilka minut w miejscu, gdzie występują wrośnięte włoski. Następnie spłucz to miejsce letnią wodą. Zabieg ten należy wykonywać 2 razy dziennie.

2. Aloes

Jest to bardzo skuteczny sposób na walkę z wrastającymi włoskami. Działa kojąco, łagodzi swędzenie i stan zapalny. Dodatkowo przyspiesza proces gojenia się ran i nawilża skórę.

Można użyć gotowej maści z aloesu, ale najlepsze efekty daje żel wyciśnięty z liścia aloesu. Taki żel wcieramy w podrażnioną skórę i pozostawiamy na około 30 minut. Po upływie tego czasu żel należy zmyć. Zabieg najlepiej wykonywać 3 razy w tygodniu.

3. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek ma działanie antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Zapobiega również powstawaniu stanów zapalnych mieszków włosowych.

Olejek można rozcieńczyć z wodą destylowaną lub z oliwą z oliwek.

Jeżeli przygotowujemy go z wodą destylowaną, należy 5 kropelek olejku rozcieńczyć z 2 łyżkami stołowymi wody. Pozostawić na 10 – 15 minut i spłukać letnią wodą.

Natomiast jeżeli olejek rozcieńczamy z oliwą z oliwek, należy 3 kropelki olejku dodać do 1 łyżki stołowej oliwy z oliwek i wmasowywać w skórę przez około 10 minut.

Zabiegi z olejkiem z drzewa herbacianego należy stosować 2 razy dziennie.

4. Miód

Miód posiada właściwości antybakteryjne i łagodzące, dlatego łagodzi zapalenie mieszków włosowych. Działa również nawilżająco.

Należy nakładać warstwę miodu bezpośrednio na podrażnioną skórę i pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać wodą. Miód należy nakładać 3 razy dziennie do momentu, aż problem przestanie się pojawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.