Porady

Nadmierna potliwość? Poznaj sposoby jak sobie z tym radzić!

Nadmierna potliwość? Poznaj sposoby jak sobie z tym radzić!

Pot jest wydzieliną składającą się z aminokwasów, wody oraz soli mineralnych. Nadmierna potliwość występuje głównie na dłoniach, twarzy, pod pachami i na stopach, ponieważ w tych miejscach znajduje się najwięcej gruczołów potowych.

Poniżej przedstawiam kilka sposobów jak sobie radzić z nadmierną potliwością:

* Eukaliptus
2 garście liście eukaliptusa i 1 litr wody podgrzewamy na średnim ogniu przez 2 – 3 minuty. Następnie odstawiamy na 5 minut. Po upływie tego czasu odcedzamy napar i myjemy nim ręce.

* Zielona herbata
4 woreczki zielonej herbaty i 1 litr wody gotujemy przez 15 minut, a następnie odstawiamy do wystygnięcia. Tak przygotowanym naparem myjemy pachy, ręce i stopy.

* Skrzyp polny

Z 1 łyżki skrzypu polnego i 1 szklanki wody przygotowujemy napar. Dodajemy do niego kilka kropli octu jabłkowego. Za pomocą płatków kosmetycznych nawilżaj skórę pod pachami.

* Ziołowy napar

Z 1 szklanki wody (250 ml) i 1 łyżki ziół uspokajających, np.: mięty, rumianku lub lipy, przygotuj napar. Pij go na ciepło.

* Szałwia

1 litr wody i 2 łyżki szałwii gotujemy, doprowadzamy do wrzenia i czekamy ok. 3 minuty. Następnie zdejmujemy z ognia i odstawiamy do wystygnięcia. Następnie napar odcedzamy i wlewamy do wanny z ciepłą wodą.

Jeden Komentarz

  • Aśka

    Hej, jak kiedy próbowałam stosować takie ziółka na pocenie, jednakże nie było to mocno skuteczne. Domowe sposoby owszem są dobre , ale na mój agresywny pot zadziałała dopiero jonoforeza. Była troche sceptyczna co do działania tej metody i czy nie bede miala zaraz po tym niechcianych ubocznych efektów, ale obawy były zbedne , ta metoda sprawdza się bardzo dobrze, nic nie boli, dosc wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.