Paznokcie,  Porady

Jaki pilniczek do paznokci wybrać? Sprawdź!

Jaki pilniczek do paznokci wybrać? Sprawdź!

Każda kobieta marzy o zadbanych paznokciach o odpowiednim kształcie. Aby uzyskać taki efekt niezbędny jest odpowiedni pilniczek do paznokci.
Na rynku dostępne są pilniczki różnego rodzaju: szklane, metalowe, oraz papierowe. Różnią się również gradacją i ziarnistością.

Gradacja pilniczka jest to parametr określający ilość ziarenek występujących na cm2 powierzchni ścieralnej pilniczka do paznokci.

Ziarnistość pilniczków

Ziarnistość pilnika podana jest na każdym opakowaniu pilniczków. Pilniczki o małej ziarnistości idealnie nadają się do sztucznych paznokci, zaś do naturalnych powinno używać się pilniczków o ziarnistości 240 i wzwyż.

Pielęgnację paznokci należy zacząć od wysokiej ziarnistości pilniczka, a kończyć na najmniejszej.

Pilnik gruboziarnisty – gradacja: 80 – 100, zachowuje się jak papier ścierny, służy do zdejmowania tipsów i innych materiałów z paznokcia. Nie powinien być stosowany do naturalnych paznokci.
Pilnik średnioziarnisty – gradacja: 100 – 180, do podstawowego piłowania paznokcia. Jest to pilnik klasyczny. Można używać go również do pracy modelującej na akrylach i żelach.
Pilnik drobnoziarnisty – 240-500, nadaje się do polerowania i wygładzania naturalnej płytki paznokcia.
Polerka – 600-3000, wyrównuje powierzchnię, matowi, ale i nadaje blask płytce.

Rodzaje pilniczków
Metalowy – nadaje się do delikatnych i normalnych paznokci. Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, nie łamią się i nie pękają.
Papierowy – najpopularniejszy i najtańszy rodzaj pilników. Wadą jest to, że bardzo szybko się zużywa, jest raczej produktem jednorazowym. W zależności od ziarnistości pilniczka może on służyć do skracania paznokci, polerowania i nadawania kształtu.
Szklany – zazwyczaj są drobnoziarniste. Używa się ich do obróbki żeli, tipsów i akryli oraz paznokci naturalnych. Nie powoduje szkodzenia paznokci. Wadą tego rodzaju pilniczków jest to, że pękają.
Kostka do polerowania paznokci – każdy bok tego pilniczka służy do innej funkcji, a jego przeznaczenie zazwyczaj opisane jest na każdym fragmencie.
Dwustronny pilniczek – jest to połączenie dwóch różnych pilniczków, np.: papierowego i szklanego. Każda strona posiada inny stopień ziarnistości.

Kształt pilniczków
Kształt pilniczków nie wpływa na wygląd paznokci, lecz każda kobieta może dobrać kształt pilniczka do swoich potrzeb i wygody.
Kształt prosty – jest to pilnik uniwersalny. Zazwyczaj stosowany jest do nadawania kształtu i skracania paznokci.
Półksiężyc – takie pilniczki mają jedną stronę prostą, a drugą zaokrągloną. Jest to połączenie pilniczka bananowego i prostego.
W kształcie banana – jest doskonały do pracy przy skórkach.
Elipsa – taki pilnik ma kształt symetrycznie zaokrąglony. Nadaje się do skracania paznokci, nadawania im kształtu i piłowania przy skórkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.