Porady

Błędy popełniane w pielęgnacji skóry twarzy i ciała

Błędy popełniane w pielęgnacji skóry twarzy i ciała

Wiele kobiet nieświadomie popełnia najgorsze błędy w pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Wyciskanie niedoskonałości, nadmierna ilość kosmetyków czy niedokładne oczyszczanie, jeżeli robisz chociaż jedną z tych rzeczy warto to zmienić.

Wyciskanie niedoskonałości
Jest to jedna z najgorszych rzeczy jakie możemy robić. Podczas wyciskania uszkadzamy naskórek, a dodatkowo ryzykujemy zakażeniem powodującym jeszcze większą ilość pryszczy. Starajmy się oduczyć wyciskania, a takie problemy skórne możemy usunąć, np: za pomocą maści cynkowej lub olejku herbacianego.

Złe oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry przed snem jest bardzo ważne. Podczas snu skóra się regeneruje, a pozostawiony makijaż na noc powoduje, że skóra nie może oddychać. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu pędzli i gąbek, których używamy do makijażu, ponieważ używanie brudnych narzędzi może powodować zakażenia i powstawanie pryszczy.

Nadmiar kosmetyków
Jest to częsty błąd popełniany przez kobiety. Dużo z nas używa codziennie serum, peelingów, toników, kremów i mleczek do demakijażu, lecz trzeba ograniczyć tą ilość kosmetyków, ponieważ, aby odpowiednio pielęgnować skórę wystarczy jeden dobry płyn do demakijażu, tonik i krem nawilżający. Nadmiar używanych kosmetyków może powodować alergię i podrażnienia skóry.

Za dużo makijażu

Skóra na której non stop znajduje się kilka warstw makijażu nie może oddychać, traci blask i jędrność oraz szybciej się starzeje. Każda kobieta powinna chociaż przez 1 – 2 dni w tygodniu odpuścić nakładanie makijażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.