Porady

Domowe sposoby upiększające biust

Domowe sposoby upiększające biust

Niezależnie od wieku każda kobieta pragnie mieć jędrny i kształtny biust. Właśnie dlatego niezależnie od wieku należy zwracać dużo uwagi tej części ciała.
W młodym wieku biust kobiety jest sprężysty i jędrny, lecz bez zabiegów upiększających i odpowiedniego biustonosza, biust może szybko zmienić swój wygląd.

Biust składa się z tkanki tłuszczowej i łącznej, nie ma w nim mięśni, dlatego z biegiem lat zaniedbany biust zaczyna opadać i wiotczeć.

Poniżej przedstawiam kilka sposobów upiększających biust:
podczas codziennego prysznica kilkukrotnie oblewaj piersi naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Sposób ten doskonale ujędrnia skórę.
Masaże – podczas nakładania żelu lub kremu ujędrniającego wcieraj go przez minimum minutę okrężnymi ruchami. Masaż można również wykonać przy pomocy kostek lodu – należy przyłożyć je do piersi i delikatnie zataczać kółka, omijając brodawki.
Olej kokosowy, olej z czarnuszki lub oliwa z oliwek nakładane na skórę również dostarczają witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, co bardzo skutecznie pomaga w walce z rozstępami, a dodatkowo napinają skórę, wygładzają ją oraz łagodzą podrażnienia. Masaż olejkami należy przeprowadzać 2 razy w tygodniu, najlepiej zaraz po wykonaniu peelingu.
Aktywność fizyczna – modelowanie biustu w tym przypadku wiąże się również z modelowaniem mięśni klatki piersiowej. Do takich ćwiczeń zalicza się ćwiczenia z hantelkami lub pompki.
Dieta – należy jeść produkty bogate w zdrowy tłuszcz, taki jak: oleje roślinne oraz nasiona roślin strączkowych. Należy spożywać również ciecierzycę i soję.

Przypominam również, że oprócz samobadania piersi, należy również raz w roku zrobić badania USG w gabinecie lekarskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.