Bez kategorii,  Porady

Owłosienie intymne – Golić czy nie? – przeczytaj koniecznie!!

Owłosienie intymne – Golić czy nie? – przeczytaj koniecznie!!

Owłosienie na naszym ciele pełni wiele różnych funkcji. Owłosienie w miejscach intymnych ma za zadanie chronić przed infekcjami i chorobami.

Mimo to wiele kobiet decyduje się na usunięcie owłosienia z miejsc intymnych, ale to jest już kwestia indywidualna. Jednak przed podjęciem tej decyzji warto poznać merytoryczne argumenty z każdej strony i nie opierać się jedynie na opiniach innych kobiet i panujących trendach.

Funkcje owłosienia łonowego:

– zapobiega podrażnieniom okolic intymnych

– chroni przez bakteriami i wirusami, które wywołują infekcje

– utrzymuje naturalny zapach okolic intymnych

– pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę miejsc intymnych

Dodatkowo po depilacji skóra może być podrażniona i wywoływać stany zapalne oraz być źródłem zakażenia. Natomiast usuwając całkowicie owłosienie z miejsc intymnych narażamy się na zakażenie opryszczką, ponieważ skaleczona skóra jest łatwym celem wirusów przenoszonych drogą płciową.

Lekarze również mają podzieloną opinię na ten temat. Jedni uważają, że nie powinno się w ogóle golić miejsc intymnych, natomiast inni, że usuwanie owłosienia jest potrzebne chociażby dla łatwiejszego utrzymania higieny osobistej i własnego komfortu.

Najczęściej kobiety jednak decydują się na usunięcie owłosienia, ponieważ czują się wtedy atrakcyjniejsze i bardziej pewne siebie. Czują się również mniej skrępowane podczas współżycia z partnerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.