Bez kategorii,  Porady

Wigilijne przesądy – warto je znać!

Wigilijne przesądy – warto je znać!

Każdy zna przesąd: jaka Wigilia taki cały rok. Ale czy znacie również inne przesądy, które dotyczą tego szczególnego dnia?

Poranek Wigilijny:

Większość ludzi tego dnia ma wolne, ale niestety nie powinni długo spać. Wstać należy skoro świt, a wtedy przez cały rok będziemy pełni energii i będziemy mieć dobre samopoczucie.

Po przebudzeniu należy umyć się w chłodnej wodzie. Niektórzy twierdzą, że do kąpieli należy wrzucić pieniążek, aby w następnym roku nie zabrakło nam pieniędzy.

W ciągu dnia:

Jeżeli czujesz się zmęczona, nie możesz się położyć do łóżka, ponieważ przyciąga to chorobę w nowym roku.

Następnym przesądem jest, że w ten szczególny dzień za żadne skarby nie powinnaś się złościć ani stresować, ponieważ tylko uśmiech i dobre samopoczucie w tym dniu może zapewnić ci uśmiech i dobre relacje w nadchodzącym roku.

Kolejny przesąd: tego dnia nikomu nic nie pożyczaj. Nawet swojej ulubionej sąsiadce. Nie możesz również nic szyć w Wigilię.

Kolacja Wigilijna:

  • Kiedy zjeżdżają się goście, warto zwrócić uwagę kto jako pierwszy przekracza drzwi naszego domu. Jeśli będzie to mężczyzna to czeka nas szczęście, jeśli kobieta to kolejny rok przyniesie pecha.

  • Liczba gości powinna również być parzysta, ponieważ w innym razie – pech gwarantowany.

  • Pod talerz wigilijny należy wsunąć monetę – zapewnia to dobrobyt.

  • Po obraniu karpia, należy zachować chociaż jedną łuskę, a następnie ją ususzyć i włożyć do portfela – gwarantuje to pieniądze w nowym roku. Niektórzy wierzą, że ości z karpia działają tak samo.

  • Podczas wigilijnej kolacji koniecznie musisz spróbować wszystkich potraw, jeśli to zrobisz to niczego ci nie zabraknie w nowym roku.

  • Podczas Wigilii nie powinnaś za dużo gadać, ani nikomu przerywać w rozmowie, ponieważ gwarantuje to kłótnie i plotki w kolejnym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.