Porady

Domowe sposoby na muszki owocówki

Domowe sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki pojawiają się praktycznie znikąd i siadają na wszystkim co spotkają na swojej drodze – na warzywach, owocach, szklance z piwem lub sokiem itp. Ich najbardziej ulubionym pomieszczeniem do kolonizowania jest kuchnia.

Jeżeli często masz problemy z uporczywymi muszkami owocówkami to koniecznie przeczytaj poniższe sposoby na pozbycie się ich.

Sposób I: Płyn do mycia naczyń

Wymieszaj ze sobą 2 łyżki płynu do mycia naczyń, 2 łyżki wody i 2 łyżki octu jabłkowego lub soku. Całość przelej do słoiczka i pozostaw go w kuchni na całą noc. Na następny dzień słoiczek będzie cały oblepiony muszkami, a jego zawartość najlepiej wylać do toalety.

Sposób II: Świeczki zapachowe

Muszki owocówki bardzo nie lubią świeczek zapachowych. Najbardziej nie tolerują zapachu mentolowego.

Sposób III: Suszarka

Aby pozbyć się muszek skieruj strumień gorącego powietrza z suszarki w ich stronę. Pod wpływem gorącego powietrza muszki po prostu się „usmażą”.

Sposób IV: Pułapka na muszki

Do miseczki włóż kawałki owoców lub ich skórki, możesz również nalać trochę wina. Następnie przykryj miseczkę folią aluminiową i naciągnij ją dokładnie, najlepiej jest zacisnąć folię na szklance przy pomocy gumki recepturki.

Po szczelnym założeniu folii nakłuj ją widelcem lub wykałaczką w kilku miejscach. Dzięki temu muszki będą zwabione do miseczki, ale nie będą mogły wydostać się na zewnątrz.

Sposób V: Wino

Wino jest jednym z lepszych sposobów na pozbycie się muszek owocówek. Należy pozostawić w kuchni otwartą butelkę z odrobiną wina na dnie. Muszki od razu będą wlatywać do butelki, ale nie będą mogły się z niej wydostać.

Sposób VI: Mleko

Wymieszaj 1 szklankę mleka z 2 łyżeczkami czarnego pieprzu i 4 łyżeczkami cukru. Całość gotuj przez około 10 minut, a następnie przelej do płaskiego naczynia. Muszki bardzo szybko będą się topić w tym roztworze.

 

Na samym początku, jak tylko w naszym domu pojawią się muszki owocówki należy wyrzucić wszystkie naruszone lub zgniłe owoce lub warzywa oraz wylać otwarte soki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.