Porady

Damski bokser – bije ale kocha …

Damski bokser – bije ale kocha …

Spotykasz swojego wymarzonego mężczyznę, księcia z bajki, którego zazdroszczą Ci wszystkie koleżanki. Spędzasz z nim każdą wolną chwilę, tęsknisz kiedy nie ma go przy Tobie i robisz wszystko, aby był szczęśliwy u Twego boku… Po paru latach w związku, po wspólnie spędzonych wspaniałych chwilach i wymarzonych wyjazdach, zaczynasz zastanawiać się czy to wciąż ten sam mężczyzna, co się z nim stało… Zaczyna się znęcać nad Tobą, krzyczy, bije, a po chwili przynosi kwiaty i przeprasza, obiecuje, że to już ostatni raz, że więcej tego nie zrobi.

Czy w takiej sytuacji powinnaś od niego odejść czy dać mu jeszcze jedną szansę i liczyć na to, że więcej nie podniesie na Ciebie ręki i przemoc fizyczna się nie powtórzy?

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mężczyzny, który bije swoją kobietę i nie ma tutaj znaczenia czy zrobił to tylko raz czy ten scenariusz powtarza się wielokrotnie. Jeżeli zrobił to raz, nie licz na to, że na tym się skończy… z pewnością może nie jutro, nie za miesiąc, ale w przyszłości możesz jeszcze poczuć jego agresję, a później wysłuchiwać kolejnych przeprosin i słów „to już ostatni raz”.

W sytuacji pojawienia się przemocy nie wolno usprawiedliwiać takiego zachowania słowami: „Bije, ale co ja zrobię bez niego”, „Bije, ale obiecał, że się zmieni”, „Bije, ale ja go bardzo kocham”, „Bije, ale on mnie potrzebuje”. To są tylko wymówki, którymi zazwyczaj tłumaczą się ofiary przemocy domowej.

Wiadomo, że decyzja o rozstaniu jest ciężka. Wyrwanie się z takiego toksycznego związku nie jest łatwe w przypadku, gdy jesteście ze sobą wiele lat i macie dzieci.

Gdy masz takie problemy nie zastanawiaj się nad rozstaniem, mimo że ludzie dookoła mogą rozsiewać różne plotki na temat waszego związku, a Twój mężczyzna – damski bokser – stara się wzbudzić w Tobie poczucie winy lub przekonuje, abyś przy nim została.

Jednak musisz być konsekwentna, ponieważ nie warto psuć sobie zdrowia i żyć w ciągłym strachu.

Osoby, które stosują przemoc fizyczną w domu zazwyczaj są dobrymi aktorami. W domu są tyranami, a w gościach lub na ulicy czułymi mężczyznami.

Nie pozwól sobie na bycie ofiarą i nie czekaj na kolejne przeprosiny. Bardziej bolesne niż rozstanie, będzie pozostanie przy bijącym partnerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.