Porady

Skuteczne sztuczki psychologiczne

Skuteczne sztuczki psychologiczne

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak małe sztuczki mogą pomóc wam manipulować innymi ludźmi? Czasami drobne gesty, czynności mogą przyczynić się do tego, aby zwiększyć swoje szanse u drugiej osoby i zrobić na niej lepsze wrażenie.

Poniżej znajdziecie kilka przydatnych porad dotyczących poprawy komunikacji z innymi ludźmi.

Ziewanie

Jeżeli masz wrażenie, że ktoś cały czas Ci się przygląda lub śledzi – zacznij ziewać. Następnie spójrz na osobę, która przyglądała się wam. Jeśli ta osoba również zaczęła ziewać – byłeś przez nią obserwowany.

Za takie zachowanie odpowiedzialny jest specyficzny ośrodek w mózgu, który sprawia, że ziewamy wtedy, gdy widzimy osobę, która to robi.

Przytakiwanie

Jeżeli chcesz sprawić, aby ludzie się z Tobą zgadzali, to w czasie rozmowy pewnie potakuj głową. Osoby, które rozmawiają z Tobą, widząc to, podświadomie odbierają to jako sygnał, że mówisz prawdę.

Nowo poznane osoby

Zawsze staraj się zwracać po imieniu do osób, które przed chwilą poznałeś. Każdy lubi, jak mówi się do niego po imieniu, a dodatkowo pozwala to na zbudowanie przyjaznej relacji i zaufania.

Spokój

Jeżeli masz styczność z osobą, która ciągle się kłóci lub inicjuje konflikty, staraj się zachować spokój i opanowanie. Żaden sposób nie uspokoi szybciej osoby, która jest na Ciebie zła. Początkowo może sprawić, że będzie jeszcze bardziej rozgniewana, ale po chwili zacznie się wstydzić swojego zachowania.

Podanie ręki

Pamiętaj o tym, aby podczas witania się z kimś, Twoja dłoń była ciepła, ponieważ wtedy stajesz się dla nowo poznanej osoby bardziej atrakcyjny i skłonny do dalszego poznawania. Chłodne ręce wywołują odmienny efekt.

Kontakt wzrokowy

Podczas rozmowy z drugą osobą, należy patrzeć jej cały czas w oczy. Rozmówca poczuje się wtedy zadowolony i zauważony. Sprawi to również poczucie wielkiego zainteresowania rozmową.

Randka

Na pierwszą randkę powinno iść się w miejsce, gdzie będziecie robić coś ekscytującego. Sprawi to, że podniesiona adrenalina u naszego nowego partnera, zwiększy efekt Twojej osoby, dzięki czemu staniesz się atrakcyjniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.