Porady

Jak usunąć krostki po depilacji ?

Jak usunąć krostki po depilacji ?

Krostki po depilacji uznawane są za skutek uboczny powstający po depilacji ciała. Istnieją metody, które zminimalizują ten mało estetyczny efekt.

Po wypróbowaniu przedstawionym poniżej sposobów będziesz mogła cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Aloes

Roślina ta posiada właściwości łagodzące poparzenia słoneczne i inne podrażnienia skóry, a w tym krostki po depilacji. Wystarczy wycisnąć świeży żel z liścia aloesu i posmarować nim podrażnione miejsca.

Kostki lodu lub chłodna woda

Zaraz po depilacji należy przyłożyć kostkę lodu i pocierać nią podrażnione miejsce spowodowane wyrywaniem włosków. Zmniejszy to również dyskomfort spowodowany zabiegiem. Można także podrażnione miejsce polać chłodnym strumieniem wody.

Najważniejsze jest, aby nie wyciskać tych krostek, ponieważ może to sprawić rozsianie się bakterii na większej powierzchni ciała.

Przy problemach z podrażnieniami po depilacji należy unikać obcisłych ubrań.

Balsam do ciała

Przy podrażnieniach po goleniu świetnie sprawdza się maść cynkowa, można użyć również specjalnych balsamów przeznaczonych do skóry po depilacji.

Olejek kokosowy

Olejek kokosowy jest doskonałym produktem przyspieszającym gojenie, zaczerwienienie i chłodzącym skórę po goleniu.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany działa przeciwwirusowo, grzybobójczo, dezynfekująco, bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. Wystarczy nałożyć troszkę olejku herbacianego na patyczek lub płatek kosmetyczny i delikatnie wmasować w krostki po goleniu.

Jeśli po depilacji wciąż pojawiają się krostki, rozważ inną metodę usuwania zbędnego owłosienia, np. depilację pastą cukrową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.