Bez kategorii

Randkowanie przez internet – czy jest bezpieczne?

Randkowanie przez internet – czy jest bezpieczne?

Randkowanie przez internet jest obecnie najpopularniejszym sposobem poznawania nowych ludzi i szukania drugiej połówki. Czasami takie znajomości kończą się szczęśliwie przed ołtarzem, jednak czy poznawanie ludzi w taki sposób na pewno jest bezpieczne?

Ludzie bardzo chętnie korzystają w dzisiejszych czasach z portali randkowych czy serwisów internetowych. Niekiedy decydują się nawet na spotkanie z drugą osobą poznaną przez internet. Ale czy każdy potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Chcąc bezpiecznie poznać nowych ludzi lub odnaleźć swoją drugą połówkę należy korzystać ze sprawdzonych portali randkowych i serwisów internetowych. W wiarygodnych portalach i serwisach konta sprawdzane są pod względem wiarygodności oraz eliminowane są fałszywe profile. Nie powinno się korzystać ze stron nieznanych, z tego względu, że mogą one nie zapewniać bezpieczeństwa swoim użytkownikom, ponieważ nigdy nie wiadomo do jakich celów będą wykorzystywane nasze dane lub zdjęcia.

Gdy znajdziemy już bezpieczną stronę z której chcemy korzystać powinniśmy dodać swoje aktualne zdjęcie, aby nie wprowadzać w błąd nowo poznanej osoby.

Gdy już zaczynamy rozmowę z drugą osobą powinniśmy nie wdawać się w intymne tematy. Pamiętajmy o tym, że poznając się przez internet słabo znamy drugą osobę, która po takiej rozmowie w rzeczywistości może oczekiwać „czegoś więcej” podczas pierwszego spotkania.

Podczas rozmowy powinniśmy również unikać również tematów dotyczących naszych byłych parterów, ich wad i zalet, ponieważ może to zrazić nowo poznaną osobę. Na początku powinny wystarczyć tylko ogólne informacje.

Nie powinniśmy też do końca wierzyć w to co widzimy na profilu drugiej osoby, ponieważ ludzie bardzo często retuszują swoje zdjęcia, a na pierwszym spotkaniu może nas spotkać tylko rozczarowanie. Zawsze lepiej być na początku trochę uprzedzonym, a na pierwszym spotkaniu możemy poczuć miłe zaskoczenie.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiedzi naszego rozmówcy. Dotyczy to między innym tego, czy ta osoba nie unika tematów dotyczących sytuacji rodzinnej lub zawodowej. Kłamstwa na początku nie wróżą nic dobrego na przyszłość.

Jeżeli podczas wspólnego randkowania przez internet doskonale się dogadujecie i macie wiele wspólnych tematów to możecie spokojnie umówić się na spotkanie. Należy jednak pamiętać, że pierwsza randka powinna odbyć się w miejscu publicznym, najlepiej jakbyśmy dobrze znali to miejsce. Powinno unikać się odosobnionych miejsc, np.: na skraju miasta.

Przed pójściem na pierwsze spotkanie powinniśmy również poinformować bliską osobę z rodziny lub przyjaciół, o tym gdzie się udajemy i z kim planujemy się spotkać.

Gdy już zadbamy o wszystkie szczegóły bezpieczeństwa możemy śmiało iść na spotkanie i dobrze się bawić – kto wie, może właśnie przez internet poznamy swoją największą miłość?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i pamiętajmy o tym na każdym kroku, ale wszystko jest dla ludzi i powinniśmy w pełni korzystać z zaufanych portali randkowych i serwisów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.