Bez kategorii,  Rośliny

Najlepsze kwiaty doniczkowe do domu

Najlepsze kwiaty doniczkowe do domu

Aloes zwyczajny

Aloes jest bardzo bogaty we właściwości lecznicze. Roślina ta filtruje powietrze z zanieczyszczeń, a także wytwarza tlen pochłaniając dwutlenek węgla oraz nawilża powietrze.
Aloes lubi miejsce słoneczne i wysoką temperaturę pokojową, jednak w okresie zimowym trzeba temperaturę obniżyć do 10°C. Podlewać powinno się ją oszczędnie i trzeba uważać, aby nie oblewać liści, ponieważ może doprowadzić to do ich gnicia. Aloes reaguje na nawóz bogaty w potas.

Fikus sprężysty „Robusta”

Jest bardzo elegancką rośliną o skórzasto, błyszczących liściach. Roślina ta pochłania formaldehyd oraz oczyszcza powietrze.
Fikus lubi jasne miejsca i doskonale znosi wysokie temperatury.

Storczyk

Storczyk lubi miejsca słoneczne i dużą wilgotność powietrza. Kwiaty wyglądają zachwycająco i są w różnej kolorystyce. Storczyk oprócz pięknego wyglądu ma właściwości nawilżające i oczyszczające powietrze. Nocą dotlenia sypialnię.

Grudnik

Grudnik kwitnie późną jesienią i zimą, na brzegach płaskich pędów, później przechodzi w okres spoczynku. Pędy tego kwiatu są bardzo dekoracyjne.
Grudnik lubi wysoką wilgotność powietrza oraz miejsca umiarkowanie nasłonecznione.
Jest kwiatem idealnym do sypialni, ponieważ nawilża i oczyszcza powietrze.

Nefrolepis „Bostoniensis” – Paproć domowa

Jest to kwiat bardzo popularny, z rodziny paproci. Ma bardzo soczyste i zielone liście. Lubi miejsca zacienione o umiarkowanej temperaturze. Jest kwiatem mało wymagającym i oczyszcza powietrze z toksyn. Przeciwdziałają w ten sposób podrażnieniom oczu, nosa, gardła oraz niedomaganiom układu oddechowego.

Palma

Palna usuwa z powietrza amoniak, formaldehyd oraz inne toksyny. Dodatkowo nawilża powietrze. Doskonałymi gatunkami Palm przeznaczonymi do sypialni są: daktylowiec niski i areka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.