Bez kategorii,  Porady

Jak pozbyć się kompleksów w łóżku?

Jak pozbyć się kompleksów w łóżku?

Kompleksy jakie mamy nieraz stwarzają zahamowania w życiu intymnym. To właśnie one potrafią być przyczyną wielu problemów, ponieważ w trakcie zbliżenia z partnerem czujemy się zestresowane i skrępowane. W takiej sytuacji bardzo ciężko jest cieszyć się z seksu oraz trudno jest osiągnąć orgazm.

Kompleksy jakie dopadają nas w sypialni dotyczą najczęściej naszego ciała. Mankamenty urody i niedoskonałości figury utrudniają nam zbliżenie. Często staramy się ukryć to wszystko przed partnerem, np.: gasząc światło przed stosunkiem czy chowając się pod kołdrę zakrywając całe ciało.

Ale jak to w życiu bywa: nie ma sytuacji bez wyjścia i nie ma również kompleksów nie do pokonania 🙂

Brak wiary w siebie

Osobom z kompleksami często brakuje wiary w siebie. W głowie zazwyczaj mamy model idealnej kobiety widzianej w reklamach czy na bilbordach, dlatego właśnie jesteśmy często zawiedzione, gdy patrzymy na własne odbicie w lustrze. Dodatkowo wiarę w siebie obniża brak wiary we własne umiejętności w sprawach seksu. Obawiamy się, że nie sprostamy wymaganiom partnera i nie potrafimy mu dać prawdziwej przyjemności. Nieraz bywa tak, że boimy się przyznać do tego, że chciałybyśmy spróbować czegoś nowego w łóżku, ponieważ obawiamy się, że partner tego nie zaakceptuje. Jedynym wyjściem z tego problemu jest odrzucenie takiego sposobu myślenia, mówienie wprost swojemu partnerowi o potrzebach i nowych pomysłach jakie chcemy wypróbować w łóżku oraz szczerość dotycząca obaw o tym, co myślimy o swoich niedoskonałościach ciała.

Wychowanie

Nasze zahamowania mogą powstać również z wychowania. Jeśli dorastałyśmy w miejscu, w którym seks był przedstawiany jako coś złego i nieczystego to prawdopodobnie podczas stosunku ze swoim partnerem będziemy się borykać z tymi myślami i nie będziemy odczuwać przyjemności z seksu.

Opinia społeczeństwa

Wiedzę na temat seksu często czerpiemy z opinii innych oraz z własnych doświadczeń. Jednym z przykładów tego, że opinia innych może źle wpływać na nasze życie seksualne jest przekonanie, że „pierwszy raz boli”. Dziewczyna słysząc takie opinie na pewno nie będzie potrafiła się rozluźnić podczas zbliżenia, co może doprowadzić do tego, że jej pochwa będzie skurczona, a w takiej sytuacji pierwszy stosunek na pewno nie będzie miłym wspomnieniem. Jest to tylko jeden przykład z opinii innych na temat seksu, ale sami dobrze wiemy, że przykładów takich sytuacji jest bardzo dużo. Kobiety, które zwracają uwagę na opinię innych ludzi na temat seksu, na pewno będą przekonane o tym, że jeśli w naszym życiu seksualnym sprawy wyglądają inaczej, to coś jest z nami nie tak, ale to wcale nie musi być prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.