Porady

Nawyki, które poprawią porost włosów

Nawyki, które poprawią porost włosów

Dieta, strzyżenie i stylizacja włosów to codzienne nawyki, które mają znaczny wpływ na nasze włosy. Jeśli marzymy o pięknych i długich włosach, musimy trochę zmienić swój styl życia.

Długie włosy często postrzegane są jako symbol kobiecości. Jednak nie jest to łatwy cel i wiele kobiet ma problem z zapuszczeniem włosów i prawidłowym utrzymaniu ich kondycji, aby były lśniące i zdrowe.

Dieta

Aby mieć zdrowe włosy, nasza dieta powinna być wzbogacona w fasolę, która zawiera substancje odżywcze, takie jak: biotyna, żelazo i kwas foliowy. Dieta powinna również zawierać ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które skutecznie zmniejszają wypadanie włosów i zwiększają ich gęstość.

Skóra głowy

Warto poświęcić kilka minut dziennie na masaż skóry głowy, ponieważ powoduje on szybszy porost włosów. Dzieje się tak, ponieważ podczas masażu skóra głowy staje się bardziej utleniona dzięki pobudzaniu krążenia krwi. Masaż powinien trwać 5 – 10 minut i powinien być wykonywany okrężnymi ruchami.

Strzyżenie

Jeżeli włosy są w dobrej kondycji, a używane przez nas kosmetyki i odżywki są wysokiej jakości, to włosy powinno przycinać się co 6 miesięcy.

Suszarka i prostownica

Podczas zapuszczania włosów należy pamiętać, aby jak najrzadziej używać suszarki i prostownicy, ponieważ nadmiar ciepła utrudnia szybszy porost włosów.

Szczotkowanie włosów

Częste szczotkowanie włosów stymuluje przepływ krwi do skóry głowy, co pozwala na transportowanie najważniejszych składników odżywczych do mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.