Porady

Czy kobieta powinna się oświadczyć mężczyźnie?

Czy kobieta powinna się oświadczyć mężczyźnie?

Współczesne kobiety są zazwyczaj niezależne, dynamiczne, atrakcyjne i coraz częściej zajmują męskie stanowiska. W związku z tym powszechnie uznawane równouprawnienie przełożyło się również na wiele aspektów życia.

Czy oświadczająca się kobieta może być przejawem równouprawnienia?

Zazwyczaj taka sytuacja znana jest jedynie z ekranów telewizorów, gdzie kobiety poprzez oświadczyny próbują zatrzymać przy sobie ukochanego partnera. Mimo, iż społeczeństwo cały czas dąży do równouprawnienia kobiet i mężczyzn to wydarzenie takie jak oświadczyny, nie są popierane, gdy inicjatywę przejmuje kobieta.

Oświadczenie się przez kobietę, może być również spowodowane tym, że ma niezdecydowanego i nieśmiałego partnera, który boi się odrzucenia i wyśmiania lub po prostu jest tchórzem. Jednak brak deklaracji w formie oświadczyn u mężczyzny, może również świadczyć o wątpliwościach, braku zaufania, unikaniu odpowiedzialności.

Kobiety często pragną, aby ze swoim ukochanym planować przyszłość i oczekują konkretnych deklaracji. Mówiąc dosłownie: chcą poznać prawdziwe i szczere zamiary, które ma względem nich ukochany. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zakochana kobieta nie może się już doczekać kolejnego kroku w związku i sama przejmuje inicjatywę. Jednak czy to jest dobre rozwiązanie? Czy aby na pewno partner nie poczuje się urażony i nie odrzuci oświadczyn?

Podjęcie tak ważnej decyzji wymaga od kobiety zastanowienia i dobrej znajomości zdania swojego mężczyzny na ten temat, ponieważ zamiast romantycznego wydarzenia, może zmienić się ono w smutne i przykre doświadczenie.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.