Porady

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

„Jaka to oszczędność czasu – zakochać się od pierwszego wejrzenia” – napisał kiedyś Julian Tuwim. Tylko czy jedno spojrzenie wystarczy, aby się zakochać?

Miłość od pierwszego wejrzenia nazywana jest raczej pierwszym zauroczeniem, ponieważ miłość rodzi się stopniowo i buduje się ją na zaufaniu. Miłość wymaga czasu i głębokiego zaangażowania oraz nieustannej pielęgnacji.

Niektórzy twierdzą, że już po paru minutach są w stanie stwierdzić, czy dadzą szansę drugiej osobie, czy im się podoba i czy stanie się ona ich drugą połówką. Jednak udowodniono, że podczas pierwszego spotkania i zauroczenia, nasza podświadomość podpowiada już, że to namiętność i pożądanie będą podstawą tego związku.

Miłość od pierwszego wejrzenia wprawiana jest w ruch nie przez rozum, lecz przez przyciąganie. Jej głównym czynnikiem jest fizyczna atrakcyjność drugiej osoby. Spowodowana jest również spojrzeniami kochanków, które dają poczucie sympatii i zaufania.

Duża część związków opartych na miłości od pierwszego wejrzenia kończy się, gdy fantazja spotyka rzeczywistość, a pożądanie powoli słabnie. W ten sposób zakochują się głównie osoby mające romantyczną osobowość i wierzące w przeznaczenie.

Mimo, że wiele osób nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, zdarzają się związki, które kończą się jednak dużym sukcesem. W takich przypadkach „osoby trafione strzałą amora” kochają się z wzajemnością i tworzą trwałe i szczęśliwe związki.

Wszystko zależy od dopasowania charakterów oraz odpowiedniej pielęgnacji związku. Uczucie zbudowane tylko i wyłącznie na pożądaniu i namiętności zazwyczaj nie trwa zbyt długo i szybko staje się wspomnieniem, nawet bolesnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.