Bez kategorii,  Porady

Miejsca, w których nie powinniśmy trzymać telefonu! Zobacz i nie ryzykuj utraty zdrowia!

Miejsca, w których nie powinniśmy trzymać telefonu! Zobacz i nie ryzykuj własnego zdrowia!

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów komórkowych. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak należy uważać na to, gdzie trzymamy swój telefon, ponieważ może to być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Tylna kieszeń

Jest to jeden z najbardziej szkodliwych nawyków. Długotrwałe noszenie telefonu w tym miejscu może powodować ból nóg lub brzucha. Można go również przypadkowo zgnieść, a co gorsze z tego miejsca może zostać łatwo wyciągnięty i skradziony.

Przednia kieszeń

Miejsce niebezpieczne szczególnie dla panów, ponieważ promieniowanie elektromagnetyczne telefonu negatywnie wpływa na ilość i jakość plemników. Długotrwałe trzymanie laptopa lub telefonu blisko genitaliów może doprowadzić nawet do bezpłodności.

Stanik lub kieszonki blisko piersi

Niektóre kobiety popełniają ten błąd i noszą telefon nawet w staniku. Należy unikać tego przyzwyczajenia, ponieważ może to prowadzić do rozwoju raka piersi. Telefon najlepiej wrzucić do torebki.

Przy twarzy

Ciężko uniknąć tego miejsca, ale musimy mieć to pod kontrolą, ponieważ długie rozmowy przez telefon mogą również negatywnie na nas wpływać. Dzieje się tak, ponieważ podczas przykładania telefonu do twarzy przenosimy na nią niezliczoną liczbę bakterii. Dodatkowo promieniowanie elektromagnetyczne staje się bardzo mocne, co źle wpływa na nasze zdrowie. Rozmawiając przez telefon, aparat powinno się trzymać przynajmniej 1 cm od twarzy.

Wózek dziecięcy

Nie należy również trzymać telefonu w wózku dziecięcym, ponieważ promieniowanie elektromagnetyczne może niekorzystnie działać na rozwój naszego dziecka. Małe dzieci powinny mieć jak najmniejszy kontakt z urządzeniami, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne.

Pod poduszką

Wiele osób śpi z telefonem pod poduszką. Jednak robienie tego regularnie może spowodować nawet bezsenność oraz zawroty lub ból głowy.

Jeśli jesteś w ciąży, również staraj się unikać lub ograniczać korzystania z telefonów komórkowych.

Telefonu nie należy zostawiać w zimnych miejscach, np.: w samochodzie lub na mroźnym powietrzu, ponieważ różnica temperatur jest bardzo szkodliwa dla telefonu i może prowadzić do problemów z jego wewnętrznymi częściami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.