Porady

Ciekawe sposoby wykorzystania Coca – coli!! Warto je znać !!

Ciekawe sposoby wykorzystania Coca – coli!! Warto je znać !!

Odrdzewianie

Coca – cola doskonale usuwa rdzę. Aby ją usunąć z większych powierzchni warto użyć również aluminiowego zmywaka. Przy pomocy takiego zmywaka zanurzonego w coli, należy czyścić zardzewiałe miejsce do momentu, aż rdza zniknie.

W ten sposób można wyczyścić głównie żeliwne przedmioty oraz takie, których powierzchnia odporna jest na zdzieranie.

Odplamiacz

Do pralki z brudnymi ubraniami wsyp proszek, a następnie wlej 1 szklankę Coca – coli i włącz normalny cykl prania. Dzięki temu pozbędziesz się plam z krwi, smaru, soków owocowych oraz oleju.

Ogród

Coca – cola jest doskonałą przynętą na zwabienie ślimaków. Do głębszego naczynia należy wlać colę i wkopać w ziemię. Ślimaki szybko wyczują zapach cukru i będą wchodzić do naczynia, wtedy utopią się lub otrują.

Spalenizna

Do przypalonego garnuszka wlej colę i doprowadź do wrzenia. Następnie pozostaw na parę minut i wyczyść. Cola doskonale usunie spaleniznę, która przywarła do dna garnuszka.

Czyszczenie toalety

Wlej do toalety Coca – colę, a ona sprawi, że brud się rozpuści. Takiego sposobu możesz użyć, gdy nie masz pod ręką środków czyszczących.

Usuwanie gumy do żucia

Gdy spotka Cie nieprzyjemna sytuacja taka jak przyklejenie się gumy do włosów, należy polać gumę odrobiną Coca – coli i pozostawić na kilka minut. Tak samo można zastosować colę w przypadku, gdy guma do żucia przyklei się do ubrania. Wtedy zalewamy colą gumę i delikatnie zdrapujemy ją przy pomocy nożyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.