Porady

Ile dać w kopercie na prezent ślubny?

Ile dać w kopercie na prezent ślubny? Sprawdź!

Za każdym razem, kiedy ludzie wybierają się na wesele jako goście, zastanawiają się ile wypada dać w kopercie jako prezent. To jest bardzo dobre pytanie, zwłaszcza dlatego, że ten trend zmienia się bardzo często.

Sprawdź ile włożyć do koperty, aby nie wypaść źle.

Koperta” dla młodej pary to najczęściej wybierany prezent. Ile należy do niej włożyć? Wszystko zależy od kilku czynników, np.: zamożności gości, wystawności przyjęcia oraz stopnia pokrewieństwa z młodą parą. Należy też wziąć pod uwagę ile młodzi zapłacili za jedzenie i picie na jednego gościa.

Zazwyczaj w przypadku przyjęcia zorganizowanego w eleganckim lokalu, koszt za osobę określa się na 150 – 200 zł, z poprawinami 250 zł/os – wtedy należy dać w kopercie 300 zł, natomiast idąc z partnerem – 500 zł.

Jeżeli wesele organizowane jest w remizie, młoda para płaci za osobę 100 – 150 zł, a jeżeli organizowane są również poprawiny to koszt wzrasta do 200 zł/os. W kopertę należy wtedy włożyć 350 – 400 zł.

Rodzice chrzestni powinni dać w prezencie około 1500 – 2000 złotych, natomiast dziadkowie i rodzeństwo przynajmniej 500 złotych. Rodzice, jeśli byli organizatorami wesela, zwykle dają symboliczny prezent lub niewielką gotówkę. Jeśli nie organizowali ślubu, powinni do koperty włożyć minimum 1000 zł.

Dalsi znajomi mogą dać 200 – 300 zł.

Należy również pamiętać, że pieniądze jako prezent ślubny jest mile widziany przez młodą parę. Unikniemy dzięki temu nietrafionych prezentów, a młodzi nie będą musieli zastanawiać się co zrobić z „5 żelazkami i 4 kompletami kieliszków lub pościeli”, które uzbierali od wszystkich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.