Porady

Przyjaciółka mojego chłopaka

Przyjaciółka mojego chłopaka

Przyjaźń jest istotnym elementem życia. Przyjaciele bardzo często są członkami rodziny, ale czy kobiety mają takie samo podejście do przyjaciółki swojego chłopaka?

Sam fakt, że nasz partner ma przyjaciółkę jest dużym wyzwaniem dla związku. Może denerwować nas nie tylko ten fakt, ale również to, że nasz chłopak ma kogoś bardzo bliskiego odmiennej płci (i nie jesteśmy to tylko my) a dodatkowo rozmawiają ze sobą o wszystkim i poświęcają sobie sporo czasu.

W takiej sytuacji bardzo często pojawia się zazdrość, ale warto zastanowić się czy ta przyjaciółka jest faktycznie zagrożeniem dla nas?

Temat przyjaźni damsko – męskiej ma bardzo podzielone opinie. Dla jednym taka przyjaźń nie jest możliwa bez zaangażowania uczuć, a nawet bliskości fizycznej. Dla innych natomiast taka przyjaźń jak najbardziej istnieje i nie jest powiązana z jakimikolwiek uczuciami, a opiera się wyłącznie na sympatii, bez flirtów i pocałunków.

Jest to bardzo indywidualna kwestia.

Jak jednak podejść do tego tematu rozsądnie? Na pewno nie pomoże tutaj pokazywanie swojej zazdrości i awantury o to, że się spotkali i spędzili ze sobą dużo czasu. Faceci bardzo nie lubią tego typu zachowania.

To co robić? Jednym z najlepszych wyjść z takiej sytuacji jest zaprzyjaźnić się z przyjaciółką naszego partnera. W ten sposób pokażesz jej, że obdarzasz dużym zaufaniem swojego partnera, ale również zminimalizujesz ewentualne zagrożenie. Staraj się, aby chłopak spędzał jak najmniej czasu sam na sam z przyjaciółką, spędzajcie czas razem w grupie – najlepiej jeszcze z innymi przyjaciółmi. W ten sposób możesz ocenić jak potencjalny „wróg” zachowuje się w większym gronie znajomych.

Jedną z rzeczy, której nie powinno się robić będąc w takim związku na pewno nie jest manipulacja ani knucie przeciwko przyjaciółce. Nie kłam na jej temat, ani nie rozpuszczaj plotek, ponieważ to nie ma większego sensu, a takie zachowanie jest niedojrzałe. Dodatkowo, jeżeli twój partner dowiedziałby się o tym, mogłoby to popsuć relacje między wami.

Nie powinno się także narzucać swojemu partnerowi, aby skończył taką znajomość i mówienie „albo ona albo ja”. Początek takiej rozmowy może zakończyć się poważną awanturą, a nawet rozstaniem. Postaraj się uspokoić i nie pokazywać swojej zazdrości, chociaż może to być bardzo trudne.

Jeżeli widzicie, że przyjaciółka za bardzo się narzuca, spróbuj o tym (spokojnie!) porozmawiać ze swoim partnerem, ponieważ w takiej sytuacji warto ustalić jakieś zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.