Porady

Sposoby na zwiększenie libido – zobacz!

Sposoby na zwiększenie libido – zobacz!

Libido jest to pociąg seksualny i dążenie do zaspokojenia potrzeb seksualnych. U każdego człowieka libido jest inne i zmienia się wraz z wiekiem oraz stanem psychiczno – fizycznym. U kobiet zazwyczaj popęd seksualny związany jest z gospodarką hormonalną.

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna ma wiele korzyści, m.in.: poprawia krążenie oraz podnosi poziom endorfin i testosteronu co sprzyja zdrowiu seksualnemu. Najlepszym ćwiczeniem jest joga oraz bieganie, od czasu do czasu warto również wybrać się na energetyczny spacer.

Alkohol i papierosy

Spożywanie alkoholu i palenie papierosów ma bardzo negatywny wpływ na libido. Palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co ogranicza przepływ krwi do narządów płciowych i całego ciała.

Stres i zmęczenie

Libido spada również wtedy, gdy człowiek jest przemęczony lub zestresowany. Spowodowane to jest zwiększeniem poziomu hormonu nazywanego kortyzolem. Hormon ten powoduje zachwianie poziomu hormonów płciowych. Aby tego uniknąć warto chociaż przez 15 – 20 minut dziennie odprężyć się poprzez medytację, słuchanie ulubionej muzyki, jogę lub spacer.

Dieta

Aby zwiększyć libido warto spożywać: szparagi, wątróbkę, jajka, bazylię, awokado, ryby, czekoladę, seler, surowe ostrygi, mięso z indyka. Dietę warto również wzbogacić w nasiona, orzechy, łososia, oliwę z oliwek oraz awokado.

Przyprawy

Przyprawy również mogą zwiększać libido. Najlepszy jest:

– szafran – pobudza kobiece narządy i wzmacnia organizm. Zwiększa również poziom dopaminy i serotoniny, czyli hormonów szczęścia. Dodatkowo działa rozluźniająco i relaksująco.

– gałka muszkatołowa i cynamon – poprawia krążenie krwi i jej przepływ do narządów płciowych. Dodatkowo pomaga wyregulować cykl miesiączkowy i łagodzi również bóle menstruacyjne.

– imbir – wpływa na krążenie krwi, szczególnie na cyrkulację w okolicach organów płciowych. Jest również uznawany za afrodyzjak.

– lubczyk – jest naturalnym afrodyzjakiem, poprawia krążenie, łagodzi bóle menstruacyjne, działa pobudzająco i zwiększa libido zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Żeń – szeń

Ma działanie rozbudzające pożądanie. Żeń – szeń jest bezpieczny dla wszystkich z wyjątkiem kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.