Porady

Jak dobrać odpowiedni biustonosz? Zobacz!

Jak dobrać odpowiedni biustonosz? Zobacz!

Idealnie dobrany biustonosz wiąże się z wygodą i komfortem zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Dodatkowo odpowiednio wymodelowany dekolt wpływa na twoją sylwetkę i odciąża kręgosłup. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tego, jak dobrać odpowiedni biustonosz.

Przed każdym zakupem biustonoszu należy go przymierzyć, aby upewnić się czy biustonosz nie będzie się przesuwał i nie będzie deformował piersi. Należy kupić taki stanik, który dobrze się na tobie układa, a nie taki, który ma rozmiar jak twój obecny. Źle dobrany stanik jest dobrze widoczny nawet pod luźną bluzką.

Aby wybrać odpowiedni fason należy zmierzyć wielkość miseczki i obwód w biuście i pod nim. Zwróć uwagę na o to, aby centymetr przylegał luźno i był umieszczony na tej samej wysokości. Dodatkowo zadbaj o to, abyś przy mierzeniu mogła swobodnie oddychać.

W Polsce dostępne są biustonosze w rozmiarach od A do KK i w obwodzie od 60 do 110.

Przy wkładaniu stanika, zanim zapniesz go z tyłu, warto pochylić się do przodu i zrobić to dopiero w skłonie.

Stanik po założeniu powinien trzymać na plecach linię prostą, jeżeli tworzy łuk to oznacza, że rozmiar pod biustem jest za duży. Natomiast fiszbiny powinny dobrze przylegać do ciała i zwróć uwagę na to, czy nie podnoszą się do góry, gdy unosisz ręce.

Ramiączka biustonosza powinny delikatnie unosić piersi. Wyreguluj ich długość tak, by nie zsuwały się z ramion, ale i nie wbijały się w skórę. T

Kobiety o małych piersiach powinny nosić biustonosz typu „plunge” z umieszczonymi na środku fiszbinami. Taki biustonosz ładnie zbiera piersi i wypycha je do przodu. Odpowiedni będzie również stanik typu „half cup”, który odpowiednio wyeksponuje biust i delikatnie je uniesie, a piersi będą wyglądały na większe.

Kobiety o dużych piersiach powinny nosić biustonosz, w którym miseczki będą obejmować całe piersi. Odpowiedni stanik to „balkonetka”, w którym miseczka jest na ¾ oraz „full cup” , czyli biustonosz całkowicie zabudowany.

Biustonosz na biust blisko osadzony powinien być z małym odstępem między miseczkami i nisko kończącymi się fiszbinami z przodu. Warto zaznaczyć, że wymodelowane przez biustonosz piersi, optycznie powiększy również okrągły dekolt z koronką lub falbankami.

Biustonosz na szeroko rozstawione piersi powinien być typu „push-up” lub „plunge”. Stanik taki będzie zbierał cały biust spod pachy i przesunie je ku środkowi. Duży biust można pomniejszyć zakładając ubrania z dekoltem w kształcie V.

Źle dobrany biustonosz odciska się na skórze, tworzą się fałdy pod pachami, a piersi wychodzą bokiem lub górą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.