Porady

Nie pierzesz nowo zakupionych ubrań? Popełniasz duży błąd! Zobacz dlaczego!

Nie pierzesz nowo zakupionych ubrań? Popełniasz duży błąd! Zobacz dlaczego!

Wszystkie nowe ubrania należy uprać przed założeniem. Dlaczego?

Ubrania, które dopiero zostały zdjęte z wieszaka, nie zawsze są czyste. Warto być świadomym, że na odzieży mogą znajdować się różne wirusy, grzyby oraz bakterie. Często, np.: na koszulach lub sukienkach można zauważyć również ślady po makijażu lub włosy.

Przed zakupem nigdy nie wiemy ile osób przymierzało ubranie wcześniej i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy osoby mierzące ją miały złą kondycję zdrowotną i zmagały się, np.: z problemami skórnymi.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że w dzisiejszych czasach w określonym terminie można zwrócić odzież, co oznacza, że większość osób, które ją oddają z pewnością ją nosiła.

Ubrania warto prać nie tylko ze względu na bakterie. Odzież zabezpieczana jest przez specjalne środki chemiczne, np.: aby odzież nie uległa uszkodzeniu podczas transportu, środki zapobiegające pleśni i chroniące przed wilgocią. Najczęściej używanym środkiem jest żywica formaldehydowa, która może powodować zaczerwienie i swędzenie skóry.

Zdania na temat prania nowo zakupionej odzieży są podzielone. Niektórzy twierdzą, że lubią nosić nowe koszule, spodnie, ponieważ „lubią zapach nowości”, a prać należy tylko ciuszki dla dzieci. Decyzję podejmijcie sami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.