Porady

Związek na odległość – czy ma szansę przetrwać?

Związek na odległość – czy ma szansę przetrwać?

Miłość nie wybiera i samotne osoby mogą spotkać swoją drugą połówkę w najbardziej nieoczekiwanym momencie, np.: na wakacjach. W takich sytuacjach musimy podjąć decyzję: razem czy osobno?

Związek na odległość dla większości osób wydaje się bardzo trudny, a wręcz niemożliwy.

Jednak w życiu każda para może stanąć przed taką decyzją. Co wtedy zrobić i jak to przetrwać?

Związek na odległość jest bez wątpienia próbą miłości i ogromnym wyzwaniem dla zakochanych.

W dzisiejszych czasach podczas dłuższej rozłąki w komunikacji z ukochaną osobą na pewno pomoże nam, np.: telefon lub internet. Jednak nawet wielogodzinne rozmowy nie są w stanie zastąpić nam bliskości i ciepła drugiej osoby.

Najważniejsze podczas rozłąki jest stałe utrzymywanie kontaktu ze sobą. Rozmowy telefoniczne lub wideorozmowy bardzo to ułatwiają. Jednak należy pamiętać o tym, żeby nie ukrywać niczego przez ukochaną osobą – starajcie się rozmawiać o wszystkim, bez udawania i kłamstw.

A może niespodzianka?

Wspaniałą niespodzianką dla rozdzielonych ludzi byłoby odwiedzenie swojej drugiej połówki bez zapowiedzi. Jednak natłok obowiązków może nam to uniemożliwić. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wysłaniu upominku, może warto skorzystać z poczty kwiatowej?

Planowanie przyszłości

Podczas rozłąki warto mimo wszystko planować wspólną przyszłość. Należy pamiętać o tym, że to jest czas przejściowy i w końcu będziecie razem, a ten czas jest tylko sprawdzianem dla uczuć.

Podsumowując:

Związek na odległość zależy do osób, które go tworzą. Jedni wolą takie rozwiązanie, ponieważ nie lubią czuć się „przytłoczone” obecnością drugiej osoby i dla nich taki związek jest świadomym wyborem. Dzieje się tak, ponieważ cenią sobie niezależność i wolność. Inni ludzie natomiast nie wyobrażają sobie życia bez bliskości i obecności swojego partnera i dla nich związek na odległość jest bardzo trudny, a wręcz nie do przyjęcia.

Wszystko zależy od nas samych.

 

Co uważacie o związkach na odległość? Waszym zdaniem mają szansę przetrwania? A może sami macie doświadczenie w tym temacie? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.