Bez kategorii

Zaproszenie gości weselnych bez dzieci? Czy to dobry pomysł?

Zaproszenie gości weselnych bez dzieci? Czy to dobry pomysł?

Zazwyczaj młoda para zaprasza na swoje wesele wszystkich bez wyjątków – dzieci, młodzież, osoby starsze, lecz od niedawna pojawił się nowy weselny trend – zapraszanie gości weselnych, ale bez dzieci. Dlaczego młoda para decyduje się na taki krok?

Pierwszym z powodów jest obawa o to, że dzieci zepsują imprezę, np.: ściągnięciem obrusu ze stołu czy nagłymi ataki histerii co może „zagłuszyć” całe wesele.

Drugim argumentem są wydatki. Po zrobieniu listy gości młode pary coraz częściej decydują się na „uszczuplenie” tejże listy. Dzieje się tak również ze względu na wybrany lokal – nie we wszystkich są ulgi dla dzieci, czyli płacimy za nie tak jak za osobę dorosłą. Ponadto młoda para ponosi również koszty jedzenia, które zazwyczaj są w tej samej cenie dla osób dorosłych i dla dzieci, a tak naprawdę jest to nieproporcjonalne.

Do niedawna modne było wynajęcie opiekunek lub animatorki dla dzieci, aby miały zajęcie i dobrze się bawiły. Jednak to też generuje dodatkowe koszty.

Ostatnim argumentem jest to, że młoda para po prost nie przepada za dziećmi i dbają o to aby dorośli dobrze się bawili, bez zmartwień i zerkania na swoje pociechy.

Dzieci nie powinny również widzieć jak dorośli spożywają sporą ilość alkoholu na imprezie.

Większość rodziców otrzymując takie zaproszenia jest oburzona decyzją młodej pary. Co o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.